Brazīlijas rieksti (6)
Brazīlijas rieksti
Dienas Deva
02/02/2012 12:44
Brazīlijas rieksti savu nosaukumu ieguvuši vēsturiski augot Amazones mūža mežos. Tie tiek iegūti no savvaļas plantācijām Brazīlijā, Paragvajā un Bolīvijā. Eiropa tos iepazina pateicoties spāņu virsniekam, kas ar tiem baroja savus izsalkušos kareivjus un pateicoties vērtīgajām uzturvielām, tie ļoti drīz atguva spēkus un enerģiju. Brazīlijas rieksti bagātīgi satur minerālvielas - magniju, kalciju, selēnu un ļoti vērtīgās nepiesātinātās taukskābes. Brazīlijas rieksts ir izcils selēna avots - daudzsološa pret-audzēja minerālviela, kas spēj iznīcināt audzēja šūnas, sekmēt DNS atjaunošanos un paaugstināt imunitāti. Tikai divi rieksti satur nepieciešamo selēna daudzumu diennaktij.
 
Uzziņai!
 
Koks ir ~40m augsts;
Mūža ilgums 500+ gadi;
Izcelsme – Brazīlija;
Ražotājvalstis – Bolīvija , Brazīlija;
Botāniski Brazīlijas rieksti nav rieksti, bet augļi kapsulā;
Kapsulā ~8-24 rieksti cietā čaumalā;
Augļi sver 0.5-2.5 kg;
Vāc no savvaļā augošiem kokiem un tiem nav komerciāli veidotas plantācijas.
 
 
Ražas ievākšana un apstrāde
 
 
 

Ražas laiks: novembris – marts;
Kapsulas ievāc no koka, žāvē, atdala riekstiem cietās čaumalas, šķiro pēc izmēriem;
 
Pievienot komentāru
Komentāri (6)
kaspars // 21/01/2016
Tikai lieta redz tāda, ka veikalos atrodami ir arī smuki, ne-oksidējušies, NE-veci rieksti!!!!tātad nejau vaina ir garajā ceļā, bet kkur citur....nu paskatiet veikalā kādi ir citu ražotāju rieksti un kādi ir dienas devā...kauns!!!!ir produkti kuri oksidējas un tādi kuri nē, rieksti ir pilni ar labām taukskābēm, atšķirībā no kafijas...oksidējušies rieksti ir sliktāki par vispār riekstu neēšanu!!!!
DienasDeva.lv // 06/01/2016
Sveika, Marija! Paldies par jūsu viedokli. Esam gandarīti, ka Gemoss ražošanas daļa ir saņēmusi starptautiski atzīto BRC (British Retail Consortium) kvalitātes sertifikātu, kas garantē, ka mūsu fasētā produkcija atbilst drošas pārtikas standartiem. Pieaugot patērētāju prasībām, aizvien biežāk tiek uzsvērta pārtika nekaitīguma un kvalitātes nozīme, tāpēc mums kā ražotājiem ir svarīgi sniegt šo garantiju mūsu klientiem.
Madzis // 05/01/2016
Nupat apēdu veselus četrus Bolīvijā ievāktos Brazīlijas riekstus. Taču es vēlētos Marijai pavaicāt - Ko mēs ziemeļnieki Latvijā varam gribēt - Svaigi ievāktu Brazīlijas riekstu brokastīs, vai? Varbūt pašiem dzīvojot šais platuma grādos vajadzētu tomēr koncentrēties uz vietējiem Lazdu riekstiem? Un ko vispār nozīmē oksidējies rieksts? Ka rieksta uzturvērtība zudusi par 50%? Oksidējušos maltu un nemaltu kafija taču iet uz urrā un neviens daudz nesprēgā par to suslu. Smaida malkojot ik rītu :)
Marija // 26/12/2015
Vispār ir tā, kādreiz regulāri pirku, taču ar laiku konstatēju, ka man ļoti nepatīk riekstu u.c kvalitāte, salīdzinot ar citur pirktu produktu, šie VISU LAIKU ir oksidējušies, velk uz vecuma (vai nepareizas uzglabāšanas) noskaņu...radās sajūta, ka Dienas devā salikti paši, paši sliktākie,(esmu pirkusi dažādās pilsētās, veikalos), sadusmojos, vairs nepērku..nav tās naudas vērts...esmu uztura speciāliste un ļoti labi zinu, oksidējušos riekstus ēšana nes tikai sliktu...vispār Dienas devas Ideja man šķiet saistoša, ja kvalitāte kļūs daudzmaz pieklājīga, ar LIELU PRIEKU iegādāšos un ieteikšu citiem Jūsu produkciju!Veiksmi!
Dienasdeva.lv // 20/11/2012
Paldies, Jāni par komentāru! Izlabojām!
Jānis // 17/11/2012
Ficus Carica ir vīģe,pārējam es ticu.
Aptauja
Vairāk uzturā lietoju:
Riekstus
Žāvētu augļus
Sēklas
Nedaudz no katra
Jaunākās galerijas
Jaunumi tavā e-pastā

Dienas Deva ražotājs- kompānija “Gemoss”, Mūkusalas iela 73, Rīga. Tālr.:67702777

Dienasdeva.lv kontakti: e-pasts: inguss@gemoss.lv Izstrāde:mediacloud.lv

facebook twitter