Piparmētra (2)
Piparmētra
Dienas Deva
06/02/2012 11:35
Piparmētra ir daudzgadīgs augs, tas satur līdz 2,5% ēteriskās eļļas (tajā ietilpst mentols, pinēns, mentofurāns), miecvielas, flavonoīdus u. c. Medicīnā piparmētras izmanto ēstgribas rosināšanai, pret vēdera uzpūšanos, sliktu dūšu, astmu, nervu sistēmas nomierināšanai. Tām ir arī dezinficējoša iedarbība. Piparmētras ietilpst zobu pulveru, košļājamo gumiju un pastilu sastāvā, jo tām ir ļoti patīkama, atsvaidzinoša garša. Arī farmaceitiskajā, pārtikas un parfimērijas rūpniecībā, piparmētras tiek plaši izmantotas.

Īpašu vietu piparmētras ieņem angļu virtuvē: tās tiek pievienotas jēra gaļas mērcei. Savukārt amerikāņi tās pievieno tomātu sulai un dažädiem salātiem. Francijā un Itālijā piparmētras ietilpst ļoti daudzos garšvielu maisījumos. Piparmētra ir galvena sastavdaļa arī pasaulē populārajam kokteilim Mojito.

Piparmētru var lietot gan svaigā, gan kaltētā veidā, gatavojot zupas, mērces, dārzeņu, gaļas un zivju ēdienus. Tās izmantojamas arī dekorēšanai. Latvijā izsenis ir iecienīta piparmētru tēja.
Pievienot komentāru
Komentāri (2)
Dienas Deva // 30/09/2013
Vienmēr laipni :) Prieks, ka noderīgs info!
Sendija // 23/09/2013
Paldies ka palīdzējāt kontroldarbā par piparmētru! :D
Aptauja
Vairāk uzturā lietoju:
Riekstus
Žāvētu augļus
Sēklas
Nedaudz no katra
Jaunākās galerijas
Jaunumi tavā e-pastā

Dienas Deva ražotājs- kompānija “Gemoss”, Mūkusalas iela 73, Rīga. Tālr.:67702777

Dienasdeva.lv kontakti: e-pasts: inguss@gemoss.lv Izstrāde:mediacloud.lv

facebook twitter