Speltas Kvieši (2)
Speltas Kvieši
Dienas Deva
19/04/2013 16:42
Avots: http://www.laukutikls.lv
 
Uzņēmuma Sabarot produkts speltas kvieši ir kaut kas netradicionāls, taču tajā pašā laikā īpašs un veselīgs. Speltas kvieši (Triticum spelta L.) ir vieni no vissenākajiem kviešiem, kas tiek audzēti daudzviet pasaulē –Balkānos, Spānijā, Turcijā, Irānā, Indijā, Marokā, Itālijā u.c. Speltas kvieši kā pārtikas avots tiek minēti pat Bībelē. Eiropas valstīm speltas kviešus vairāk audzē Vācijā, Polijā, Austrijā, Šveicē, nelielās platībās – gandrīz visās Eiropas valstīs, arī Latvijā.

Speltas kviešiem ir svarīga nozīme pārtikā, pētījumi, kas veikti Vācijā, pierāda, ka speltas kviešu uzturvērtība ir daudzreiz augstāka nekā mīkstajiem kviešiem (Triticum aestivum L.). Olbaltumvielu daudzums šajos graudos ir 9–27%, bet lizīna daudzums – 2,2–3,37%, neaizvietojamo aminoskābju daudzums – 30%, aizvietojamo – 70% olbaltumvielu satura. Šie visi rādītāji pārspēj mīkstos kviešus.

Speltas kviešos ir augsts amilopektīna saturs, kas palīdz sabalansēt holesterīnu asinīs. Kvieši ir ieteicami diabēta slimniekiem, kuņģa un zarnu iekaisumu gadījumos, darbojas arī kā antidepresants. Glutēns, ko satur speltas kvieši, ir piemērots cilvēkiem, kuriem ir alerģija no mīksto kviešu glutēna.

No speltas kviešiem ražo miltus, pārslas, putraimus un pilngraudu makaronus. Dažādu ēdienu pagatavošanai izmanto arī nepārstrādātus graudus. No speltas kviešu miltiem cepta maize samērā ātri sacietē, bet tā noteikti ir veselīgāka nekā maize no parasto kviešu miltiem. Speltas kviešu lipeklis atšķiras no mīksto kviešu lipekļa, tas ir citas konsistences. No šo kviešu miltiem ceptai maizei ir patīkama garša un smarža, tā ir daudz vieglāk sagremojama. Maizei būs mazāks apjoms, cietāka garoza, bet tā ilgāk nesacietēs.

Kopš 1819.gada, Sabarot piedāvā augstas kvalitātes produkciju, kas iegūta no uzticamiem audzētājiem un ražotājiem kā Francijā, tā no citām valstīm.
Pievienot komentāru
Komentāri (2)
Dienas Deva // 14/10/2013
Sveika, dainuvite! Drīzumā būs arī Sāgo :)Informēsim, kuros veikalos būs nopērkams!
dainuvite // 12/10/2013
Vai sāgo arī ir nopērkams
Iesakām izlasīt
Pīniju jeb ciedru rieksti

02.02.2012
Timiāns

06.02.2012
Koriandrs

06.02.2012
Aptauja
Vairāk uzturā lietoju:
Riekstus
Žāvētu augļus
Sēklas
Nedaudz no katra
Jaunākās galerijas
Jaunumi tavā e-pastā

Dienas Deva ražotājs- kompānija “Gemoss”, Mūkusalas iela 73, Rīga. Tālr.:67702777

Dienasdeva.lv kontakti: e-pasts: inguss@gemoss.lv Izstrāde:mediacloud.lv

facebook twitter