Godži ogas (6)
Godži ogas
Dienas Deva
31/10/2012 17:17
Godži ogas (Goji, Wolfberry ) sauc arī par laimes ogām -happy berry. To dzimtene ir Ķīna un Mongolija, taču Godži ogu krūmi atrodami arī Sibīrijā. Jau vairākus gadu tūkstošus tās ir tradicionālās austrumu medicīnas un ķīniešu ēdiennkartes sastāvdaļa un līdzīgi kā kartupeļi, tomāti un paprika ir nakteņu dzimtas krūms, tā ogas izskatās kā koraļļsarkanas rozīnes.
 

Ogām piemīt antibiotiskas pretvīrusu īpašības, un vienlaicīgi tās ir stiprs antioksidants. Tās izvada no organisma toksīnus, attīra asinis, uzlabo nieru darbību un stiprina plaušas. Labvēlīgi ietekmē asins veidošanos un nervu sistēmu. Savu popularitāti Godži ogas ieguva pateicoties 4 unikālu polisaharīdu saturam. Polisaharīdi ir sarežģīti ogļhidrāti.
 
Godži satur arī 21 minerālu un 18 aminoskābes, no kurām astoņas ir neaizvietojamas (t.i., cilvēka organisms nav spējīgs tās sintezēt, līdz ar to tās ir jāuzņem ar barību). Augsts ir B1, B2, B6 un E vitamīnu saturs. C vitamīns Godži ogās ir 500 reizes vairāk, nekā apelsīnos. Godži ogas tiek minētas kā līdzeklis, kas ir spējīgs atjaunināt un attīrīt asinis.
 


Godži ogas:
-palīdz saglabāt veselas acis līdz vecumam;
-stiprina imūnisistēmu, palīdz cīnīties ar vēža šūnām;
-palīdz uzturēt veselīgu zarnu mikrofloru, veicina gremošanu un vēdera izeju;
-palīdz ārstēt hroniskas saslimšanas -astmu, alerģijas, vēzi;
-palīdz pret saindēšanos;
-ieteicama uzkoda sportistiem un fitnesa cienītājiem;
-palīdz cīņā ar stresu utt.


Kaltētas godži ogas Iesakām lietot kā uzkodu, pievienot brokastu pārslu maisījumam, biezputrām, salātiem, pašceptai maizei, dažādām kūkām, pudiņiem, saldējumam, salātiem utt. Ogas jāuzglabā tumšā, vēsā vietā.
 
 
Zelta Rieksts piedāvā iegādāties Godži ogas 100g un 500g iepakojumos!  www.gemoss.lv
 
Pievienot komentāru
Komentāri (6)
Dienasdeva.lv // 20/04/2015
Sveika, Ance! Paldies par komentāru. Zelta Rieksts produkciju var iegādāties mazākos un lielākos pārtikas veikalos kā arī veikalā-noliktava Gemoss :) Lai labi garšo!
Ance // 08/04/2015
Nekur neesmu redzējusi jūsu firmas ogas, labprāt pamēģinātu. Izlasot šo rakstu - http://www.inbrain.lv/godzi-ogas/ iedvesmojos un pamēģināju šis ogas un tagad bez tām vairs nespēju dzīvot un tik tiešām veselība stiprinās.
Dienasdeva.lv // 25/03/2013
Sveiks, Volf! Vairumā gadījumu produkta izmērs (arī Goji ogām) nav saistīts ar to garšu, smaržu, uzturvērtību, taču lielākā izmēra augļi un rieksti vienmēr ir dargāki. Uz Zelta Rieksts safasētām riekstu, žāvētu augļu un sēklu paciņām izmēri nav norādīti!
volfs // 15/03/2013
kaut kur lasīju , ka goji-ogas klasificējas pēc izmēra, jo lielākas, jo labākas un dārgākas. Vai uz jūsu iepakojuma ogu izmērs ir norādīts?
Ilmars // 16/12/2012
cik maksā 100 gr un 500 gr.?
Riekstu cienītājs // 23/11/2012
Neatņemams ikrīta gardums :)
Aptauja
Vairāk uzturā lietoju:
Riekstus
Žāvētu augļus
Sēklas
Nedaudz no katra
Jaunākās galerijas
Jaunumi tavā e-pastā

Dienas Deva ražotājs- kompānija “Gemoss”, Mūkusalas iela 73, Rīga. Tālr.:67702777

Dienasdeva.lv kontakti: e-pasts: inguss@gemoss.lv Izstrāde:mediacloud.lv

facebook twitter