Kvinoja vasarīgos salātos (+Foto)
Kvinoja vasarīgos salātos (+Foto)
Dienas Deva
01/08/2013 14:05

Gemoss un DienasDeva.lv sadarbībā ar Latvijas ēdienu blogotājiem piedāvā jums dažādas interesantas un pārbaudītas ēdienu receptes!

Autors: Ilze Lipska, www.absolutsed.lv

Kvinoju, šķiet, no saviem pēdējiem atklājumiem, blogā esmu reklamējusi visvairāk, - man šis produkts patiešām ļoti, ļoti garšo, un bez tā dzīvi iedomāties vairs nespēju, vienmēr kāds kilograms kvinojas ir mājās, un krājumi tiek papildināti laicīgi, lai nav tā, ka izbeidzas un tukšs... Jo tagad taču ir vasara! Salātu laiks! Svaigu dārzeņu laiks! Un kvinoja te iederas tieši laikā.

Jums garšo svaigs cukīni? Vai zinājāt, ka ļoti daudz ko ietekmē veids, kā tas ir sagriezts? Jā, jā, nemaz nesmejiet. Ja sagriezīsiet tādos gabaliņos, kādus parasti liek uz pannas sautēties, iespējams, sajūsmā par svaigu nebūsiet, bet - ja sagriezīsiet plāni, plāni, ar dārzeņu mizojamo nazi strēmelītēs - pavisam cita lieta. Starpcitu, kvinoju var savārīt putrā, t.i., pieliet vairāk ūdens un ilgāk pavārīt, un tad ietīt šādās cukīni strēmelītēs - sanāks skaistas uzkodas. Arī rukolas lapiņu pikantumam var pietīt klāt.
 
 
Vasarīgie salāti ar kvinoju.
Cukīni
Ķiršu tomātiņi
Rukolas lapiņas
Kvinoja
Citrona sula

Kā izvārīt irdenu kvinoju salātiem? Liek katliņā pusi un pusi ar ūdeni, un uz lēnas uguns vāra kādas 15-20 minūtes. Tad viss ūdens būs novārījies nost, jāuzliek vāciņš un vēl kādas 10 minūtes, lai kvinoja pastāv. Pēc tam ar dakšiņu uzirdina, atdzesē un var pievienot salātiem. Kvinojai vāroties var pievienot kādas garšvielas, sāli.

Salātiem - cukīni sagriež plānās strēmelītēs, saplucina rukolas lapiņas, tomātiņus sagriež uz pusēm, un visu kopā ar kvinoju kārto uz šķīvja, nedaudz pārslakot ar citronu sulu.

Recepte tapusi sadarbībā ar Gemoss
Pievienot komentāru
Komentāri
Pagaidām komentāru nav. Esi pirmais!
Aptauja
Vairāk uzturā lietoju:
Riekstus
Žāvētu augļus
Sēklas
Nedaudz no katra
Jaunākās galerijas
Jaunumi tavā e-pastā

Dienas Deva ražotājs- kompānija “Gemoss”, Mūkusalas iela 73, Rīga. Tālr.:67702777

Dienasdeva.lv kontakti: e-pasts: inguss@gemoss.lv Izstrāde:mediacloud.lv

facebook twitter