Kuskuss ar dārzeņiem un teļa gaļu (+Foto)
Kuskuss ar dārzeņiem un teļa gaļu (+Foto)
Dienas Deva
26/08/2013 14:09

Gemoss un DienasDeva.lv sadarbībā ar Latvijas ēdienu blogotājiem piedāvā jums dažādas interesantas un pārbaudītas ēdienu receptes!

Autors: Kristīne , http://kristinesreceptes.blogs.lv/

Kuskuss ar dārzeņiem un teļa gaļu

Es kuskusu it kā biju mēģinājusi ēst Tunisijā. Bet viedoklis par to man nebija izveidojies. Man teica, ka kuskuss ir no prosas graudiem. Un prosas putra ir mana vienīgā bērnības trauma no skolas ēdnīcas. Nekāds piens – silts vai par daudz atdzisis, nekāda zirņu zupa vai kas tik veļ nav dzirdēts. Vienīgais, ko es skolā neēdu bija prosas putra. Bet tie izrādījās maldi. Kuskuss nav no prosas putraimiem. Tas ir no mannas putraimiem + kviešu miltiem. Un kuskusam ir ļoti neitrāla garša. Tāpēc to labi var savienot ar citām garšām. Un, ja varbūt gaļa + kartupeļi būtu pasmags ēdiens, tad kuskuss ir viegls. To visvairāk ēd Ziemeļāfrikā – Marokā, Tunisijā, Alžīrijā. Sanāk, ka kuskuss ir īsts vasaras ēdiens, ja jau to ēd Āfrikā, siltajās, pat karstajās zemēs. Kuskusa pagatavošanai vai pareizāk – dārzeņu un gaļas pagatavošanai, ko savieno ar kuskusu, izmanto daudz garšvielu. Vai arī pareizāk būtu teikt, ka izmanto nevis daudz garšvielas, bet intensīvas garšvielas. Temperamentīgas. Tā lai jūt. Šis ir kuskuss latviešu gaumē. Jo palasot dažādās receptes, es sapratu, ka turku harisu var aizstāt ar adžiku. Kāpēc ne? Un vispār man bija doma izmantot cūkgaļu, jo cūkgaļa ir Latvijā vispieejamākā gaļa. Tad šis kuskuss būtu bijis vēl latviskāks. Bet tirgū ieraudzīju tik skaistu teļa gaļas gabaliņu, ka paņēmu teļa gaļu. Tradicionāli varētu vēl būt jēra gaļa vai pat vista. Bet droši variet izmantot arī cūkgaļu. Jā, kāpēc ne?

Jums vajadzēs:
- kuskusu
- gaļu (es vienmēr pērku tirgū, bet ja ir kādi specializētie gaļas veikali vai pat sava gaļa, tad arī labi; man ne visai patīk pirkt gaļu lielveikalā; kaut gan laikam jau jāskatās – kā kurā; šur tur varētu būt laba)
- dārzeņus pēc izvēles (man ir: burkāni, jaunie sīpoliņi ar lokiem, kabacis, paprika, tomāti; viss no tirgus)
- intensīvas garšvielas, sāli, piparus, adžiku, tomātu pastu.

Pagatavošana:
1. Sagrieziet gabaliņos gaļu, apcepiet un sautējiet. Ja ir pīle, sautējiet pīlē. Ja nav, vienkārši katliņā vai pannā. Atcerieties, ka jāpielej ūdens mazliet laiku palaikam. Tā lai knapi pārsedz gaļu. Gaļu sautējiet aptuveni 1,5 stundu. Pārbaudiet cik mīksta, lai varētu noteikt, vai jāsautē vēl vai jau pietiek. Ar katru gaļu tas ir savādāk. Pievienojiet sāli, piparus. Uz sautēšanas beigām pievienojiet gabaliņos sagrieztus burkānus. Pasautējiet minūtes 15. Te arī jāskatās – ja burkāni veci, tie ilgāk jāsautē, ja pavisam jauni, tad ātri būs gatavi. Un tad pievienojiet ēdamkaroti tomātu pastas un ēdamkaroti adžikas. Ja baidāties no asiem ēdieniem, lieciet adžiku mazāk. Ja prasīsies asāku, vēlāk vienmēr varēs papildināt.
2. Uz gaļas sautēšanās beigām pannā apcepiet visus sagrieztos dārzeņus. Dārzeņiem arī pievienojiet adžiku. Ja negribat asu, tad šo adžiku variet izlaist. Saprotiet, bišķi asumam jābūt, bet varbūt jums pietiek ar gaļas asumu.
3. Un beigās vienā brīdī uzbriediniet kuskusu. Izlasiet uz paciņas kas rakstīts. Uz manas paciņas bija rakstīts, ka 1 glāze kuskusa jāaplej ar glāzi karsta ūdens. Bet es teiktu, ka uz glāzi kuskusa man prasījās 1,5 glāze ūdens. Katrā ziņā sāciet ar mazāko daudzumu. Uzlejiet karstu ūdeni un ļaujiet uzbriest. Pairdiniet ar dakšu. Kad kuskuss uzbriedis pielejiet extra virgin olīveļļu un izmaisiet.

Šādi izskatās ubriedināts kuskuss!

Un būtībā viss. Pasniedziet kuskusu, kam apkārt izlikti dārzeņi un gaļa. Un pārlejiet nedaudz ar mērcīti.

Lai jums labi garšo!

Pievienot komentāru
Komentāri
Pagaidām komentāru nav. Esi pirmais!
Iesakām izlasīt
Kvinoja

14.02.2012
 Svaigā lazanja (+Foto)

01.08.2013
Pistācijas

02.02.2012
Aptauja
Vairāk uzturā lietoju:
Riekstus
Žāvētu augļus
Sēklas
Nedaudz no katra
Jaunākās galerijas
Jaunumi tavā e-pastā

Dienas Deva ražotājs- kompānija “Gemoss”, Mūkusalas iela 73, Rīga. Tālr.:67702777

Dienasdeva.lv kontakti: e-pasts: inguss@gemoss.lv Izstrāde:mediacloud.lv

facebook twitter