Jautājumi

Jautājums: Kur tiek iegūts visvairāk mandeļu ražu?

Šobrīd 70-80% pasaules ražas tiek iegūts Kalifornijā

Jautājums: Kā zināms gan riekstiem, gan žāvētajiem augļiem klāt pievieno konservantus. Vai tiešām šos žāvētos augļus un riekstus var uzskatīt par veselīgiem? (Sarma)

Riekstiem konservanti netiek pievienoti, arī parastiem sālītajiiem riekstiem- zemesriekstiem, mandelēm, pistācijām, tiek izmantots tikai sāls, atsevišķos gadījumos augu eļļa. Žāvētiem augļiem atsevišķos gadījumos tiek pievienoti konservanti, lai aizkavētu mikroorganismu darbību un tādejādi tie nezaudētu kvalitāti, kā arī lai novērstu krāsas izmaiņas. Tos reizēm pievieno piemēram, aprikozēm, zelta rozīnēm.

Lielākā daļa žāvētu augļu ir bez konservantiem- rozīnes, karaliskās rozīnes, dateles, vīģes, dabīgi žāvētas aprikozes, ananāsi, banāni, mango u.t.t.

Pārtikas piedevas un īpaši konservanti ražošanā tiek izmantoti tikai ierobežotos daudzumos, tas tiek kontrolēts un jebkura informācija par tiem tiek norādīta marķējumā. Gemoss ir viens no pirmajiem, kurš jau vairākus gadus klientiem piedāvā dabīgi žāvētas aprikozes (bez SO2) un kā jaunumu- arī melnās plūmes, kas sagrieztas gabaliņos un ir pilnībā bez konservantiem.

Jautājums: Vai tiešām ir tā, ka ciedru rieksti ir tieši tie paši, kas pīniju rieksti?

Ciedru un pīniju rieksti bioloģiskā nozīme nav rieksti, bet gan čiekuru sēklas. Latviešu valodā ir iegājies apzīmējums -rieksti. Ir vairāk kā simts ciedru priežu sugu un, protams, katrai sugai ir atšķirīgi rieksti-tie atšķiras gan pēc formas, izskata, kā arī pēc garšas. Iesakām vienmēr izvēlēties Pakistānas un Vidusjūras reģiona pīniju riekstus, kas ir garenas formas un ar izteiktu, bagātīgu garšas buķeti.

  
Izmanto šo kontaktu formu, lai sūtītu ierosinājumus un jautājumus!
 
Vārds:
E-pasts:
Tēma:
Teksts:
Aptauja
Vairāk uzturā lietoju:
Riekstus
Žāvētu augļus
Sēklas
Nedaudz no katra
Seko mums Facebook
Jaunākās galerijas
Jaunumi tavā e-pastā

Dienas Deva ražotājs- kompānija “Gemoss”, Mūkusalas iela 73, Rīga. Tālr.:67702777

Dienasdeva.lv kontakti: e-pasts: inguss@gemoss.lv Izstrāde:mediacloud.lv

facebook twitter